pasty menzerna

Jak tanim kosztem przeprowadzić korektę lakieru do samochodu?

Wielu kierowców decyduje się na samodzielne naprawy lakiernicze, zwłaszcza gdy ubytki nie są duże. W końcu wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt chemię samochodową i lakiery. Można również poćwiczyć kupując starą część samochodową, która może pójść na straty. W ten sposób będzie się przygotowanym do pracy z własnym samochodem, gdzie pomyłki mogą już drogą kosztować. Niemniej jednak z niewielką naprawą powłoki lakierniczej może sobie poradzić właściwie każdy. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak tanim kosztem przeprowadzić korektę lakieru.

Na czym polega jednoetapowa korekcja lakieru One Step?

Jednym ze sposobów stosunkowo taniej korekcji lakieru jest tzw. korekcja jednoetapowa. Tutaj używa się pasty polerskiej One Step, która jednocześnie radzi sobie z rysą czy hologramem, a jednocześnie zabezpiecza lakier. Trzeba tutaj wiedzieć, że jest to metoda wybierana przy mikrorysach i przy jej użyciu nie można uzyskać efektu lustrzanej tafli po polerowaniu. Do wykonania takiej korekty potrzebne są trzy elementy: maszyna polerska, pad do polerowania oraz odpowiednio dobrana pasta polerska. Sprawdzą się pasty Menzerna 3w1 One Step. To produkty, które polerują, nabłyszczają i woskują. Do tego zabiegu wykorzystuje się pad polerski średniej twardości w połączeniu z wyżej wymienioną pastą. Nadaje się ona nie tylko do korekcji maszynowej, ale również ręcznej.

 

Jak wygląda krok po kroku korekcja lakieru One Step?

Przed przystąpieniem do jednoetapowej korekcji lakieru należy powierzchnię samochodu bardzo dokładnie umyć. Warto użyć dobrego szamponu samochodowego lub aktywnej piany. Potem samochód należy dokładnie wytrzeć, a jeśli widoczne są jeszcze jakieś nierówności czy przyklejona jest żywica, użyć glinki samochodowej. Powierzchnia do korekcji musi być idealnie czysta. Jakikolwiek brud spowoduje zgoła odmienny efekt, zamiast pozbyć się rys, doprowadzimy do tego, że będzie ich jeszcze więcej. Zatem mycie to bardzo ważny etap. Niewielką ilość pasty należy nałożyć na pad, który z kolej umieszcza się na polerce obrotowej. Należy polerować z prędkością od 1200-1500 obrotów na minutę wzdłuż i wszerz, tworząc. Trzeba polerować karoserię wzdłuż i wszerz, tworząc efekt serpentyny. Resztki wosku należy usunąć przy użyciu miękkiej mikrofibry.

 

Korekcja dwuetapowa lub trzyetapowa – na czym polega i kiedy ją wybrać?

Korekcja dwuetapowa polega na dobraniu pasty średnio ściernej i wykańczającej, a przy korekcji trzyetapowej na początku używa się pasty mocno ściernej, a potem kolejnych rodzajów. Warto tutaj zdecydować się na pasty Menzerna, które ponumerowane są od 1 do 3. Ale taką korekcję możesz przeprowadzić także przy użyciu pasty ściernej typu One Step. Wystarczy, że na początku wybierzesz twardy pad do polerki orbitalnej lub rotacyjnej na średniej wielkości rysy, a następnie użyjesz średnio twardej gąbki polerskiej. W trzecim etapie wybierasz miękki pad polerski, dzięki któremu nabłyszczysz i nawoskujesz lakier. W tym przypadku także resztki usuwasz przy użyciu ściereczki z mikrofibry.

 

Tania korekcja lakieru – polerowanie ręczne i woskowanie

Okazuje się, że korekcja lakieru może być jeszcze tańsza. Nie musisz kupować polerki orbitalnej czy rotacyjnej. W końcu to też spory wydatek. Dodatkowo musisz nauczyć się używać tego sprzętu. Najlepiej próbować na starych częściach samochodowych. Oczywiście trzeba zaczynać od niewielkich obrotów, a także pamiętać o zmianach kierunku podczas polerowania i niepolerowaniu w jednym miejscu. Zatem, zamiast kupować taki elektrosprzęt, możesz po prostu zaopatrzyć się w pastę polerską, a także ściereczkę z mikrowłókna. Ręczne polerowanie może być udane, zwłaszcza jeśli do opracowania masz niewielką powierzchnię. Ściereczka z mikrowłókna nie zostawia rys i śladów na karoserii, co jest niezwykle istotne. Jeżeli wybierasz pastę one-step, która nie posiada w składzie wosków, to później możesz dodatkowo zabezpieczyć samochód. Jednak generalnie w tej metodzie chodzi o szybkość i dobry efekt, zatem warto postawić na sprawdzone pasty Menzerna. Cieszą się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i pasjonatów motoryzacji, którzy lubią wykonywać różnorakie prace przy swoich samochodach.

Korekta lakieru może być tania także, jeśli ubytek sięga głębiej, a jest niewielki. Wtedy możesz zastosować specjalne lakiery zaprawkowe, sprzedawane razem z bazą. Tu także trzeba pamiętać o wcześniejszym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni, aby efekt był zadowalający.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij