Co to jest współczesne centrum kontaktowe?

Co to jest współczesne centrum kontaktowe?

Centrum kontaktowe jest zespołem specjalistów, którzy obsługują pytania klientów przez połączenia telefoniczne, e-maili, wiadomości na czacie. Dowiedz się więcej o tym, co jest potrzebne do stworzenia nowoczesnego centrum kontaktowego, które zapewni doskonałą obsługę klienta.

Nowoczesne call center nie są już galami z małymi biurkami, gdzie zmęczeni agenci bez końca przechodzą od jednej rozmowy do drugiej. Współczesny call center wykorzystuje program do obsługi klienta, który ma znaczący wpływ na jakość przepływów pracy: agenci pracują zdalnie, według elastycznego harmonogramu. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że poprawa szkoleń z zakresu obsługi klienta i zadowolenia z pracy mają duży wpływ na zmniejszenie wypalenia oraz zwiększenie zadowolenia zarówno agentów call center, jak i klientów.

Czym jest contact center?

Wiele call center koncentruje się na zadowoleniu klienta i oferuje kompleksowe wsparcie. Niektóre mogą również dążyć do zwiększenia generowania leadów, pozyskania nowych klientów lub usprawnienia płatności i przetwarzania zamówień.

Niezależnie od tego, centra obsługi telefonicznej odgrywają integralną rolę w tworzeniu doskonałej obsługi klienta, dlatego muszą przez cały czas utrzymywać wysoki poziom usług, aby pielęgnować relacje. Oznacza to, że przedstawiciele call center muszą być kompetentni, cierpliwi i pomocni podczas interakcji z klientami.

Call center vs. contact center

Należy również zauważyć, że call center to nie to samo, co contact center. Contact center różni się tym, że obsługuje komunikację z klientami za pośrednictwem różnych kanałów, w tym poczty elektronicznej, czatu, aplikacji do przesyłania wiadomości lub mediów społecznościowych. Call center swoją droga obsługuje tylko połączenia telefoniczne. Dziś w większości przypadków mamy do czynienia z contact center. Jednak z przyzwyczajenia nazywamy je call center.

Korzyści z contact center

Istnieje wiele korzyści, które centra obsługi klienta zapewniają firmom. Skorzystaj ze współczesnego oprogramowania dla contact center i…

  • Zapewnij pracownikom elastyczność: wielu pracowników call center pracuje z domu i korzysta z rozszerzonych szkoleń. Nie muszą też ograniczać się do telefonu — agenci mogą korzystać z zaawansowanego oprogramowania call center, takiego jak takiego jak Voiptime Contact Center do komunikowania się z klientami za pośrednictwem innych kanałów.
  • Oszczędzaj pieniądze: Zatrudnienie call center do monitorowania komunikacji 24/7 może być znacznie tańsze niż zatrudnienie jednej osoby do wykonania tej samej pracy.
  • Zwiększaj zadowolenie klientów: gdy firma ma niezawodne call center, klienci będą mieli płynniejszą obsługę, co przełoży się na większą satysfakcję i lojalność wobec marki.
  • Zwiększaj swoją przewagę konkurencyjną: całodobowe call center może zapewnić przewagę nad firmą, która tego nie robi. Klient jest bardziej skłonny do pozostania przy marce znanej z responsywnego centrum obsługi klienta, które szybko dostarcza pomocnych informacji.

Obsługa klienta to przejście na nowy poziom prowadzenia biznesu.Możliwość zwrócenia się o pomoc do centrum kontaktowego w dowolnym momencie jest ogromną zaletą dla klientów. Korzystaj ze współczesnego oprogramowania, aby łatwo zarządzać swoim contact center.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij