Jak dobrze się bawić i nie denerwować będąc na wycieczce z dziećmi?

Każdy rodzic chce pokazać dziecku świat i sprawić, by poznawało nowe rzeczy i do tego właśnie służą wycieczki. Ale nie ma się co oszukiwać – dzieci nie są najlepszymi kompanami jazdy, wszak są marudne, wybredne i często na wszystko reagują krzykiem. A przez to doprowadzają rodziców do szewskiej pasji. Ale tak wcale być nie musi, bo można bawić się dobrze i wcale tak nie denerwować. Czas poznać nasz sekret.

Liczy się środek transportu

W samochodach dzieci marudzą, w pociągach wcale nie jest lepiej, a o autobusach już nie będziemy wspominać. Na szczęście jest jeszcze ciekawa opcja i nie jest to wcale samolot. W tym przypadku mamy na myśli kampera. Podróżowanie kamperem jest naprawdę bardzo przyjemne. W końcu miejsca jest zdecydowanie więcej, a gdy dziecko zacznie marudzić można zatrzymać się, by przygotować mu przekąskę czy też pobawić się z nim. Dzięki temu Wasze zdenerwowanie nie osiągnie zenitu. A gdy dzieciaki zaczną już tak marudzić, to możecie także się zatrzymać i poćwiczyć oddech, który uspokaja. Warto także policzyć do 10. Alternatywą dla kampera może być samochód z przyczepą kempingową. I takie rozwiązanie naszym zdaniem jest jeszcze lepsze, wszak i miejsca macie więcej. Dzieciaki mogą mieć swoje łóżka, a i wy możecie znaleźć miejsce dla siebie. Dodatkowo należy pomyśleć, by umieścić w przyczepie duży stół, wszak dzięki temu dzieci będą miały zjeść gdzie posiłek, ale i zyskają dodatkowe miejsce do zabawy, wszak stół może zamienić się w bazę.

Mała rzecz, a cieszy, czyli czas dla siebie

Podróżując z dziećmi każdy z rodziców musi znaleźć choć chwilę dla siebie, bo inaczej ucierpi na tym jego zdrowie psychiczne. Doskonałym miejscem może być przedsionek do przyczepy kempingowej. Tym bardziej, że można w nim urządzić także bawialnię dzieci czy sypialnię rodziców. Można więc powiedzieć, że zyskuje się dodatkowe miejsce do wypoczynku, ależ też miejsce, gdzie można zwyczajnie policzyć do 10 w samotności i to bez ciągłego marudzenia dzieci. Jednocześnie warto wiedzieć, że przedsionki do przyczepy kempingowej dostępne są w różnych wariantach, zatem bez obaw znajdziecie coś dla siebie. Możecie wybrać większe modele, ale też małe, ale dostępne są także przedsionki w formie ścianek bocznych. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że to dodatkowe koszty, ale z drugiej strony dobry przedsionek posłuży przez wiele lat, a do tego sprawdzi się nawet w deszczowe dni.

Zabierz przekąski i to całkiem dużo

Dzieci są marudne z wielu powodów, ale gdy dopada je głód to rzeczywiście ich marudzenie wchodzi na jeszcze większy level co może być już przerażające. Ale można temu zapobiec i tutaj sprawdzą się przekąski. Czasami mały wafelek czy bułka z kremem czekoladowym potrafią zdziałań naprawdę wiele. Oczywiście nie są to może najzdrowsze przekąski, ale jednak z drugiej strony raz na jakiś czas, a więc podczas wycieczki można pozwolić dzieciom takowe zjeść. A gdy dzieci zajmują się chwilę sobą, Wy możecie przygotować posiłek. W sumie takie rozwiązanie jest lepsze, gdyż czasami w menu restauracyjnym ciężko znaleźć coś co zasmakuje dzieciom. Dlatego zdecydowanie lepiej jest samodzielnie gotować, a w kamperze czy przyczepie kempingowej jest to jak najbardziej możliwe. Możecie też gotowe dania zabrać z domu i w czasie postoju odgrzewać je. Poza tym, że warto mieć przekąski dla dzieci, warto też zabrać jakieś cukierki. I tutaj znowu w czasie postoju, gdy zaczną być marudne można dać im łakoć. Może nie jest to najbardziej wychowawczy sposób, ale jednak podczas wycieczki chcecie także dobrze się bawić, a z marudzącymi dziećmi nie jest to takie łatwe.

Jak jeszcze bardziej ułatwić sobie podróżowanie z dziećmi?

Oczywiście zabierając laptopa, na którym możecie włączać im bajki. Warto także wziąć kilka książek, które możecie im czytać przed snem i w żadnym wypadku nie możecie zapomnieć ich przytulanek. Wszak bez nich dzieci mogą mieć problem z zaśnięciem w nowym miejscu. Warto także zabrać dobry humor i pamiętać, że choć nie zawsze będzie łatwo, a czasem emocje będą sięgać zenitu, to i tak po powrocie okaże się, że znowu zyskaliście same bardzo przyjemne wspomnienia i rodzinne anegdoty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij