Top 3 jesiennych aktywności dla wymagających

Jesień nie jest ulubioną porą roku dla wielu osób, bo rzeczywiście pogoda często pozostawia wiele do życzenia i zamiast ze złotą polską jesienią mamy do czynienia z chlapą i zimnem. Ale z drugiej strony przez to, że jest zimno i mokro wiele osób ma dobry argument, dlaczego nie jest aktywnymi, rzecz jasna „zimno i i deszczowo” są tylko dobrym argumentem dla nich. W końcu jest wiele świetnych aktywności, które można uprawiać o tej porze roku. Czas poznać top 3 najlepsze i to dla wymagających.

Jazda na rowerze to absolutne must have, czyli nasze top 1

Od razu zaczniemy od zwycięzcy naszego zestawienia i naszym zdaniem aktywności, którą warto uprawiać zawsze i wszędzie, zatem latem, wiosną, jesienią czy zimną i o każdej porze roku może dawać tak samo dużą frajdę. Oczywiście mamy tutaj na myśli jazdę na rowerze. W końcu to przyjemność jakich mało. Nie tylko jest przyjemna dla ciała, ale i ducha, bo pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Zmniejsza ryzyko chorób krążenia, ale i otyłości, która jest jedną z przyczyn powstawania niektórych nowotworów, choćby jelita, ale nie tylko. Wyobraźcie sobie, że Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) uznała, że nadwaga, gdzie wskaźnik masy ciała szacuje się na poziomie BMI 25-29 kg/m2 czy otyłość, gdzie BMI wynosi> 30 kg/m2 wiążą się z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka okrężnicy, gruczolakoraka przełyku, raka piersi szczególnie po menopauzie, a także nowotworów złośliwych trzonu macicy i nerki. Nie brzmi to dobrze. Rzecz jasna nawet zdrowo się odżywiając i będąc aktywnym można zachorować, ale jednak ryzyko jest mniejsze, zatem należy się starać i trzeba się starać, bo dbałość o zdrowie to obowiązek nas wszystkich i trzeba to robić dla siebie. Swoją droga chyba wiecie, że także ilość osób zmagających się z depresją cze nerwicą bądź innymi zaburzenia rośnie i jazda na jednośladzie bardzo dobrze wpływa na zdrowie psychiczne, które jest tak samo ważne. Pozytywny wpływ wynika z faktu, że podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Czas więc wejść na stronę WygodnyRower.pl i pomyśleć nad zakupem roweru.

Bieganie jest fajne, czyli nasze top 2

Sporo osób zawsze ma jakieś wytłumaczenie, dlaczego nie ćwiczy czy nie biega. Często argumentem jest brak czasu, a czasem nawet pogoda. A czy tak powinno być? Jasne, że nie! W końcu takie osoby tylko sobie szkodzą. Naszym ulubiony argumentem jest też brak pieniędzy – mamy tutaj na myśli stwierdzenia, że aby być aktywnym, trzeba mieć pieniądze. A nie jest to prawda, bo przecież można wybierać takie aktywności, które są za darmo. Świetnym tego przykładem jest jogging. Zapewne można się spodziewać, że osoby, które miłośnikami aktywności nie są, stwierdzą, że ok jogging jest fajny, ale nie jesienią. A to przecież znowu nie jest prawda. Przede wszystkim nikt z nas nie jest z cukru, zatem pod wpływem deszczu się nie rozpłynie, a dodatkowo przecież biegając, niezależnie od warunków atmosferycznych, można zwiększyć swoją odporność, co w czasach pandemii koronawirusa jest niezbędne. A jeżeli nadal taka aktywność Wam nie odpowiada, to pamiętajcie, że rowery w Warszawie, Krakowie czy nawet małym mieście można kupić tanio, zatem zamiast joggingu, możecie postawić na naszym zdaniem najlepszą aktywność.

Pływanie i ćwiczenie, ale w basenie, czyli nasze sprawdzone top 3

Cóż, każda aktywność jest dobra, bo aktywność to zmniejszenie ryzyka wielu chorób. Zatem nie ma co dwa razy się zastanawiać. Warto zdecydować się także na pływanie. W końcu baseny są otwarte, a wykupienie karnetu tanie. A jeżeli pływanie nie jest Waszą najmocniejszą stroną, to zawsze możecie zapisać się na wodny aerobik, który wcale nie jest dedykowany seniorom. A jeżeli macie ochotę na ultra ostry trening, to wodna zumba będzie trafnym wyborem.

Dlaczego warto ćwiczyć i być aktywnym?

Odpowiedź na to jest truizmem i aż chce się powiedzieć, że „oczywistą oczywistością”. W końcu ruch to zdrowie zarówno ciała, jak i ducha. Jasne, że żadna aktywność nie zmniejszy ryzyka chorób do zera, ale jeżeli choć w małym stopniu ograniczy, to trzeba i warto się starać. A na końcu musimy jeszcze stwierdzić, że będąc aktywnym można bez problemu utrzymać smukłą sylwetkę.

Nie zapomnijcie jeszcze o właściwym odżywianiu. Codziennie należy także zrobić coś miłego dla siebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij