Karta MasterCard – co warto wiedzieć?

Do czego służy karta MasterCard i jakie są jej rodzaje? Jakie są największe zalety MasterCard? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku. Już teraz zapraszamy do lektury!

Karta MasterCard

Niemal każdy z nas ma w swoim portfelu kartę debetową lub kredytową, a czasem nawet kilka. Zdecydowana większość z nich ma logo MasterCard lub Visa – dziś bierzemy na tapet pierwszą z wymienionych marek. Mogłoby się wydawać, że niemal wszyscy użytkownicy kart debetowych i kredytowych wiedzą, czym w zasadzie jest MasterCard, rzeczywistość jest jednak nieco inna. Zatem MasterCard to organizacja płatnicza wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która zrzesza banki oraz inne instytucje finansowe. Zasadniczym celem działania tej marki jest przetwarzanie informacji dotyczących transakcji dokonywanych kartami, co z kolei pozwala na stworzenie komfortowego i wygodnego systemu płatności. Jeszcze do niedawna MasterCard było uważane za bardziej „europejską” kartę, gdyż rozliczenia następowały w euro, a nie w dolarach – pozwalało to na uniknięcie kilkukrotnego przewalutowania. Obecnie jednak nie ma to już większego znaczenia. I choć w Polsce w zdecydowanej większości honorowane są zarówno karty MasterCard, jak i Visa, to w innych zakątkach świata akceptowane mogą być tylko jedne z nich, a drugie będą odrzucane.

Karta debetowa i kredytowa MasterCard

Wybierając karty MasterCard, masz do wyboru dwa podstawowe typy – karty debetowe i karty kredytowe. Oczywiście dokładniejszych wariantów debetówek i kredytówek może być znacznie więcej, co zależy od aktualnej oferty. Karta MasterCard debetowa pozwala na gromadzenie środków na Twoim rachunku osobistym, zarządzanie funduszami, płatności internetowe czy zbliżeniowe oraz oczywiście wypłaty z bankomatów. Karta MasterCard kredytowa pozwala natomiast na wydatki w ramach ustalonego limitu kredytowego. Oczywiście w ten sposób zaciągnięty kredyt należy spłacać przynajmniej kwotą minimalną. Przy spłacie całości zaciągniętego kredytu pod koniec miesiąca nie będziesz zmuszony do spłaty żadnych odsetek.

Karta MasterCard – jakie ma zalety?

Karta MasterCard to przede wszystkim wysoka wygoda użytkowania każdego dnia. Dzięki niej codzienne zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych są o wiele prostsze, ale też bezpieczniejsze. Do Twojego wyboru jest cała masa rozwiązań oferowanych przez MasterCard – najlepiej zapytaj w swoim banku, jakie produkty MasterCard najbardziej odpowiadają na Twoje potrzeby. Z karty MasterCard możesz korzystać m.in. w sklepach, hotelach, restauracjach, na stacjach benzynowych czy liniach lotniczych. Dość dodać, że karty MasterCard są akceptowane w milionach miejsc na całym świecie.

Ponadto MasterCard oferuje swoim użytkownikom program Bezcenne Chwile. W jego ramach możliwe jest zbieranie punktów przy każdej płatności, które to następnie możesz wymienić na różnorodne nagrody. Najpierw należy oczywiście kartę zarejestrować na stronie programu, możesz to zrobić także za pomocą aplikacji. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie banki oferują możliwość dołączenia do programu, dlatego też lepiej wcześniej sprawdzić, jak to w danej instytucji wygląda. Punkty zebrane w ramach programu Bezcenne Chwile możesz wymienić na różnorodne produkty, wliczając w to bilety na rozmaite wydarzenia, a także w wielu cenionych i popularnych sklepach z każdej branży.

Korzystanie z karty MasterCard to wielka wygoda i nie da się temu zaprzeczyć. Przy zakupach (szczególnie za granicą) zawsze sprawdź, czy w sklepie widnieje logo MasterCard – zwykle jest w bardzo eksponowanym miejscu. Jeśli go nie widzisz, zapytaj sprzedawcę, czy akceptuje karty MasterCard.

Źródło:

  1. https://www.comperia.pl/visa-czy-mastercard-jaka-jest-roznica
  2. https://www.mastercard.pl/pl-pl/klient-indywidualny/pomoc/warto-wiedziec.html
  3. https://www.mastercard.pl/pl-pl/klient-indywidualny/produkty/karty-debetowe-mastercard.html
  4. https://bezcennechwile.mastercard.pl/

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij