Pies łakomczuch- jak go wychować by nie przejawiał agresji miskowej?

Pies jest istotą społeczną zatem potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Dobre wychowanie i sporo miłości sprawi, że zyskacie najlepszego przyjaciela, który was bezgranicznie kocha. Wielu opiekunów ma jednak problem z agresją miskową. Co w takiej sytuacji zrobić i jak jej zapobiegać. O tym musicie pamiętać:

Wychowanie, a nie karanie

Pies jest zapatrzony człowieka jak w obrazek, ale jeżeli nie będziecie poświęcać mu czasu to niestety może się zmienić. Stanie się samotnikiem, który nie będzie wiedział jak ma się zachować w danej sytuacji. Zwierzęcia w żadnym wypadku nie można bić, straszyć, krzyczeć, ani też zamykać w łazience za kare. Takie zachowanie z waszej strony jest nieodpowiednie. Należy natomiast uczyć psiaka jak ma się zachować. Jeżeli będziecie spędzać z nim czas, bawić się, spacerować to obdarzy was bezgraniczną miłością. Pamiętajcie, że pies nie chce wam zrobić na złość. To, że łapie was zębami, gdy jest szczeniakiem nie jest przejawem agresji czy dominacji. Swoją drogą teoria dominacji została już dawno obalona i nawet jej twórca przyznał, że się pomylił. A wracając do łapania zębami opiekuna to musicie wiedzieć, że wynika to z faktu, że pieska swędzą dziąsła, bądź bawi się tak jak ze swoim rodzeństwem. Wtedy wystarczy tylko przerwać zabawę i powiedzieć „fe”, bądź przekierować uwagę na zabawkę czy gryzak. Gdy piesek znowu przestaje gryź i się uspokoi wracacie do wspólnej zabawy. A co z agresją miskową?

Agresja miskowa- przyczyny

Przyczyn agresji miskowej może być wiele. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że zwierzę podczas jedzenia potrzebuje spokoju i jeżeli uciekacie mu z miską czy się droczycie, to niestety zacznie robić wszystko, aby dostać jedzenie. Nie oznacza to też, że przy misce musicie go tresować. Otóż wystarczy tylko, aby wasza ręka kojarzyła mu się z dawaniem, a nie zabieraniem. Od wieku szczenięcego podczas, gdy piesek je dodawajcie mu po kilka chrupek do miski. Dzięki temu agresja nie powinna mieć miejsca. Zatem większość problemu z agresją miskową wynika z faktu, że na jakimś etapie popełniliście błąd i zwierzę boi się, że chcecie mu zabrać jedzenie. Ale to oznacza także, że nie ma do was zaufania. Zatem to wy musicie teraz zrobić wiele dobrego by pies ufał wam bezgranicznie. Czasami przyczyną agresji miskowej jest fakt, że pies jest głodny. Należy zastanowić się czy dajecie mu wystarczającą ilość jedzenia. Być może karma, którą podajcie jest niskiej jakości. Dobre jedzenie jest treściwe i sycące. Karma dla psa Wiejska Zagroda jest dobrym wyborem. Polecamy też Brit czy Dolinę Noteci.

Jak karmić szczeniaka i o czym należy pamiętać?

Pamiętajcie, że szczeniaki potrzebują sporo kalorii, bo rozwijają się, szybko rosną, ale też mają wiele energii. Jeżeli wasz piesek chodzi ciągle do miski i wylizuje ją oznacza, że jest głodny i wtedy należy mu dać jedzenie. Warto rozmoczyć karmę suchą czy nasypać mu kilkanaście groszków. Mitem jest, że pies nie ma umiaru, a szczenięta zjedzą tyle ile tylko im dacie. Pomyślcie też nad zmianą karmy. Warto, aby była kompletna, czyli oparta przede wszystkim na mięsie, a nie zbożu, które zapycha tylko na chwilę. Na pewno dobrze sprawdzi się karma Wiejska Zagroda.

Gdy pies jest mistrzem proszenia i łakomczuchem

Skoro teoria dominacji jest obalona to mitem jest to, że wy musicie jeść przed psem. Otóż jeżeli nie chcecie, aby pies prosił przy stole to przygotujcie jego posiłek wcześniej. Pies, który się najada po posiłku pokazuje to i często, albo wyciera się, albo zaczyna bawić bądź jedno i drugie. Jeżeli jednak wasz pupil jest wyjątkowym łakomczuchem co przy prowadzeniu odpowiedniego sposoby żywienia zdarza się rzadko to wystarczy przygotować dla niego zabawkę kong wypełnioną jakąś lekką pastą. Dobrze sprawdzi się zabawka interaktywna, z której wypadają suche chrupki. W ten sposób pies ma zajęcie. Możecie także po posiłku podać mu kawałek marchewki czy jabłka.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i pamiętajcie, że psa się wychowuje, a nie tresuje, bo to członek rodziny. Do tego wybierajcie tylko najwyższą jakościowo karmę . Można łączyć suchą z mokrą i nie zapomnijcie jeszcze poświęcać czas swojemu czworonogowi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij