Top 5 sposobów na stylizację fryzury z bocznym przedziałkiem

Fryzura typu side part już od kilku lat jest na topie. Jest elegancka, a przy tym wygodna. Oczywiście do jej utrzymania niezbędne jest stosowanie preparatów na włosy utrwalających fryzurę, a także akcesoriów, które ułatwią wykonanie lub poprawienie bocznego przedziałka. W dzisiejszym poradniku poznacie top 5 sposobów na stylizację fryzury z bocznym przedziałkiem.

Jak wykonać fryzurę side part? O przycinaniu i cieniowaniu włosów słów kilka

Side part to fryzura, której cechą charakterystyczną jest równy przedziałek, a także mocno zaczesane na bok włosy i wycieniowane boki. Istotne znaczenie ma to, że boki nie mogą być wygolone. Powinny być wycieniowane, dłuższe lub krótsze w zależności od Waszych upodobań. Ta fryzura jest połączeniem klasyki z nowoczesnością. Takie uczesanie pasuje do twarzy kwadratowej, jak i owalnej, wyraźnie wysmukla i dodaje szyku. Czas więc dowiedzieć się więcej na temat układania fryzury side part.

Wyznaczenie przedziałka to podstawa

Kiedy już włosy są skrócone na odpowiednią długość i wycieniowane, barber wyznaczy przedziałek w odpowiednim miejscu. Nie powinien się znajdować na środku głowy po pierwsze dlatego, że jest to fryzura z bocznym przedziałkiem, a po drugie z powodu tego, że w ten sposób można wyraźnie zaburzyć proporcje Twojej twarzy. Na podstawie kształtu Twojej twarzy, głowy, gęstości i długości włosów barber wyznaczy przedziałek w najbardziej optymalnym miejscu. Koniecznie zapamiętaj jego usytuowanie, by móc samodzielnie stylizować tę fryzurę. Możesz zawsze poprosić barbera o wykonanie zdjęcia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odtworzyć odpowiednie usytuowanie przedziałka po umyciu włosów.

Side part w wersji podniesionej – jakie kosmetyki do stylizacji włosów męskich wybrać?

Jest wiele sposobów na stylizację side part. Nie będziemy tu wspominać o zaczesywaniu dłuższych włosów do tyłu, bo w ten sposób traci się wyrazistość tej fryzury. Jednak powiemy o tym, jak wykonać side part w wersji podniesionej u nasady. Ta fryzura nie musi być idealnie gładka i do jej ułożenia potrzebne będą kosmetyki do stylizacji włosów męskich. Świetnie sprawdzi się chociażby prestyler, który ułatwia układanie włosów, podnosi je u nasady. Wystarczy spryskać włosy tonikiem, ułożyć przedziałek i jedną część włosów (tę dłuższą) podnieść u nasady przy użyciu okrągłej szczotki. Side part w wersji podniesionej może również charakteryzować się pofalowanymi włosami. Wystarczy po zaczesaniu włosów i uwidocznieniu przedziałka dłuższe, jeszcze wilgotne włosy zakręcić na cienkich wałkach, a następnie wysuszyć. Przy rozwijaniu wałków można użyć lakieru dla utrwalenia efektu. Krótkie włosy z drugiej strony można podkreślić delikatnym połyskiem, czyli użyć pomady do włosów. Takie kosmetyki do włosów męskich występują w wersji pomady wodnej i woskowej. Ta pierwsza jest łatwiejsza w użyciu i właśnie na nią powinniście postawić.

Fryzura z bocznym przedziałkiem w wersji gładkiego uczesania

Oczywiście side part może też występować w wersji ugrzecznionej, takiej charakterystycznej dla uczesania lat 30-tych i 40-tych. Do ułożenia fryzury na gładko będziesz potrzebować profesjonalnych kosmetyków do stylizacji włosów męskich. Pomada nada fryzurze blasku, choć możesz wybrać również kosmetyk matujący. Aby uwidocznić cechy charakterystyczne tej fryzury lepiej jednak postawić na połysk. Tutaj różnica w stosunku do wersji podniesionej będzie polegać na tym, że nie będziecie podnosić włosów na szczotce, a układać na gładko przy użyciu pomady i grzebienia. Jeśli zastanawiasz się, jaką pomadę do włosów wybrać, to gdy Twoje włosy są mało podatne na układanie wybierz produkt o mocnym lub bardzo mocnym chwycie. Ten drugi będzie niezbędny do ujarzmienia naturalnie kręconych włosów, w przypadku których także możliwe jest ułożenie tej wyjątkowo eleganckiej fryzury.

5 sposobów na ułożenie side part to: podniesienie na szczotce i użycie prestylera do włosów; zawinięcie na wałkach i wykonanie kręconych włosów side part z jednej strony i gładkich z drugiej, zaczesanie side part do tyłu i stworzenie z niego slick back, gładkie uczesanie w wersji połyskującej lub gładkie uczesanie w wersji matowej. Wybierz wersję, która najbardziej Ci odpowiada i do dzieła!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij