Top 3 błędy, które większość mężczyzn popełnia przy porannej toalecie

Każdy mężczyzna ma codzienną rutynę pielęgnacyjną, nawet jeśli składa się ona jedynie z umycia twarzy mydłem, golenia lub podgalania zarostu oraz umycia zębów i skorzystania z toalety. Okazuje się jednak, że przy owej rutynie popełnia się proste błędy, które później mogą skutkować problemami skórnymi, z zarostem czy z zębami. Poznajcie 3 błędy, które większość mężczyzn popełnia przy porannej toalecie.

Niedostateczne oczyszczanie twarzy i unikanie lub zbyt częste używanie peelingów

Bardzo często mężczyźni rozpoczynają dzień po prostu od umycia twarzy i już po tej czynności przystępują do golenia. Faktem jest jednak, że nawet jeśli mężczyzna nie wykonuje makijażu, tak jak jego partnerka, to jednak twarz powinien oczyścić. Tutaj zwykłe mydło nie jest najlepszym wyborem, bo wysusza skórę. Najlepiej wybrać mydło przystosowane do męskiej pielęgnacji czyli mycia zarostu. Mydło do brody nie przesuszy skóry i oczyści zarost. Nawet jeśli usuwasz swój zarost regularnie, taki produkt może Ci się przydać. Mężczyźni bardzo często unikają peelingów. A to błąd. Peeling wykonywany raz w tygodniu pozwoli usunąć martwy naskórek i odsłonić pory. Dzięki temu zmniejsza się ilość choćby wrastających włosków, które są problemem tak wielu mężczyzn, a ich pojawianie się często związane jest właśnie z zatkaniem porów skóry. Topowe marki kosmetyków męskich w sklepie Beardman.pl są na wyciągnięcie ręki. Warto zatem po nie sięgnąć, by poprawić swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną. Nie można też z peelingiem przesadzać i nie powinien być wykonywany częściej niż 2 razy w tygodniu. Pamiętaj, że nawilżanie jest bardzo ważne, niezależnie od rodzaju cery, bo przesuszenie skóry prowadzi do nadprodukcji sebum, a to z kolei do pojawienia się zaskórników.

Niedostateczne zmiękczenie skóry przed goleniem

Nie tylko oczyszczanie jest ważne, bo przed przystąpieniem do golenia włoski na brodzie trzeba odpowiednio zmiękczyć. Tu sprawdzą się kosmetyki męskie takie jak pianki, kremy czy mydła do golenia. Produkt powinien być bardzo gęsty nie należy go szczędzić, a przy nakładaniu należy wykonywać delikatny masaż pędzelkiem do golenia. Dobrze gdy posiada się pędzelek z włosia borsuka albo syntetyczny z imitacją tego włosia. W ten sposób można pobudzić krążenie skóry, co też sprawia, że produkty są lepiej wchłaniane, a skóra odżywiona. Piankę, krem czy rozrobione mydło do golenia trzeba też na chwilę ok. 5 minut pozostawić na twarzy zanim przystąpi się do golenia. Ale kto ma tyle czasu? Pewnie niewielu po nałożeniu piany na twarz czeka z goleniem i większość przystępuje do niego od razu, a to błąd, bo włoski na brodzie powinny dostatecznie zmięknąć. Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn z grubym zarostem, ale również Ci z cienkim, czy o tradycyjnej długości powinni chwilę zaczekać zanim sięgną po ostrze brzytwy lub maszynki. Problemem może być też nieprawidłowy kąt trzymania ostrza. Pod włos powinien przy brzytwie wynosić 15 stopni, a z włosem – 30 stopni. Dzięki temu włoski są prawidłowo ścinane.

Wypłukiwanie zębów po ich umyciu

Rzeczywiście oczyszczanie, peelingi czy też niedostateczne zmiękczanie zarostu to błąd wielu mężczyzn. Odchodząc od kwestii zarostu, warto zwrócić uwagę na błędy przy myciu zębów. Tutaj również szczoteczkę prowadzimy pod nieodpowienim kątem. W przypadku tej tradycyjnej nie powinien być większy niż 45 stopni. Nie należy też myć zębów zbyt agresywnie mocno przyciskając. Częstym błędem jest wypłukiwanie zębów po myciu wodą. Ręka w górę, kto nigdy tego nie robił? No właśnie! Otóż nie należy płukać zębów wodą po myciu. W ten sposób nie wypłukujecie wapnia i fluoru zawartych w produkcie. Należy jedynie wypluć nadmiar pasty, natomiast składniki aktywne pasty powinny pozostać na zębach, aby mogły zadziałać. Należy też odczekać ze zjedzeniem posiłku po myciu ok. pół godziny.

Zbyt długie korzystanie z toalety również należy do częstych błędów. Okazuje się że należy przy tym korzystać z podnóżka i przyjmować pozycję kuczną, bo dzięki temu nie obciąża się mięśni dna miednicy, a dodatkowo niweluje się ryzyko wystąpienia hemoroidów. Zatem długiemu przesiadywaniu i czytaniu na toalecie należy powiedzieć stanowcze nie!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij