co wybrać zamiast sufitu podwieszanego

Co wybrać zamiast sufitu podwieszanego? Poznajcie kilka fajnych pomysłów

Wykonanie sufitu podwieszanego sprawia, że można zapewnić lepszą izolację termiczną i akustyczną w danym pomieszczeniu. Jednak to jeszcze nie wszystko, bowiem taki sufit może równoważyć wysokie pomieszczenie, ale i dodawać dekoracyjnego efektu. Jeśli jednak nie chcecie stawiać na tradycyjny sufit podwieszany, to mamy dla Was kilka pomysłów, na co postawić.

Sufit z kasetonów dobrze się sprawdzi

Na pewno dobrą i ciekawą alternatywą dla sufitu podwieszanego jest ten wykonany z kasetonów. W tym przypadku do wyboru jest naprawdę mnóstwo rodzajów. Można zdecydować się na kasetony tłoczone. Dla tych, którzy chcą uniknąć szczelin polecane są kasetony wtryskowe. Kasetony ekstrudowane mogą imitować rozmaite materiały np. drewno. Kasetony 3D gwarantują z kolei niepowtarzalny efekt wizualny. Mogą nawet imitować tapicerowane poduszki, co sprawdza się we wnętrzach w stylu glamour. Zaletą takiego rozwiązania jest niwelowanie widoczności pęknięć na suficie czy nierówności sufitu, zatem generalnie mają podobne walory do sufitu podwiedzanego. W jaki sposób montuje się kasetony? To dość proste, choć oczywiście wymaga pewnych przygotowań. Otóż powierzchnię sufitu należy oczyścić, odpylić, odkurzyć, a jeśli jest surowy to także zagruntować. Wtedy można podzielić go na prostokąty, gdzie będzie umieszczać się kasetony. Można je wyznaczyć poprzez sznurki umieszczone na suficie, ale i specjalne narzędzia typu poziomica laserowa. Kasetony styropianowe i ekstrudowane montuje się za pomocą specjalnego kleju polimerowego. Można w nich wykonać otwory do montażu oświetlenia typu oczka LED, ale i zdecydować się na oświetlenie ramowe, gdzie zastosowanie ma profil aluminiowy LED.

Zamiast podwieszanego wybierz sufit napinany

Dobrze sprawdzi się także sufit napinany. Tego rodzaju rozwiązanie nie jest już przeznaczone do samodzielnego wykonania i najlepiej zlecić to firmie, która wykonała już wiele takich zleceń. Warto wiedzieć, że taki sufit montuje się 5 razy szybciej niż sufit podwieszany karton-gipsowy. Jest wykonany z termokurczliwej tkaniny, która w dotyku przypomina grubą folię budowlaną. Może być matowy, transparetny, czy też z połyskiem. Z powodzeniem można go podświetlić oświetleniem LED. Ów sufit montuje się do zamocowanych wcześniej profili aluminiowych, które stanową stelaż dla tego sufitu. Do wpinania folii w listwy używa się specjalnego narzędzia, a całość zabezpiecza się listwą maskującą. Taki sufit prezentuje się niezwykle efektownie. Można go myć, odkurzać, a nawet demontować i ponownie naciągać. Wokół takiego sufitu można zastosować profil aluminiowy do taśmy LED i dodatkowo podświetlić tę funkcjonalną dekorację.

sufit podwieszany

Klasyczny sufit podwieszany zamień na falisty

Zamiast klasycznego sufitu podwieszanego z karton-gipsu możesz wybrać nowoczesne rozwiązanie, jakim jest sufit podwieszany falisty. Jest on wykonany z aluminium, a także listw profilowanych. Owe listwy są mocowane są zatrzaskowo do dźwigara nośnego. W takim suficie można stosować systemowe oprawy oświetleniowe. Na pewno prezentuje się nietuzinkowo i odbiega wyglądem znacząco od typowego sufitu podwieszanego.

Postaw na klasyczny sufit i listwy przysufitowe podświetlane

Zamiast sufitu podwieszanego, wybierz dekorację klasycznego sufitu listwami przysufitowymi i podświetl je stosując taśmy LED. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli Twój sufit nie jest krzywy, a ponadto pęknięty. Gdy sufit podwieszany miał być tylko ciekawym elementem designerskim zastosowanym przy remoncie wnętrza, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wykonuje się go czasem kilka dni, a montaż powoduje, że w pomieszczeniu unosi się sporo pyłu. Zatem warto zamiast tego zdecydować się na listwy przysufitowe podświetlone kolorowym oświetleniem LED RGB. Jeśli jednak sufit jest krzywy czy pęknięty wybierz jedno z trzech wyżej wymienionych alternatywnych rozwiązań, które nie generują tyle brudu i kurzu podczas montażu.

Jak widać sufit podwieszany z karton-gipsu nie jest koniecznością i można zdecydować się na inne rozwiązanie, które będzie równie efektowne, a jednak nie będzie wymagało tyle pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij