szafy wnękowe pruszków

Jaka szafa będzie idealna dla Ciebie? Przegląd modeli oraz funkcjonalność oraz ergonomia

O garderobach powiedziano już chyba wszystko. Jednak faktem jest, że wybór odpowiedniego mebla może nastręczać problemów. W końcu musi się w niej zmieścić wszystko, a jednocześnie powinna zostać zachowana przestrzeń użytkowa. Podziały w szafie muszą być na tyle klarowne, by łatwo było dopasować ją do potrzeb. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd modeli, który pozwoli Ci znaleźć taką, która będzie funkcjonalna, ergonomiczna, a jednocześnie spełniała wszystkie wymagania dotyczące designu.

Szafy wnękowe Pruszków – postaw na model szafy, który jest marzeniem każdej fashionistki

Chcesz postawić na szafę, która prezentuje się prawie ta dobrze jak garderoba Carrie Bradshaw, a może nawet lepiej, postaw na projekt firmy Jago – szafy wnękowe. W Pruszków firma zrealizowała już wiele takich projektów, a szafy stały się ulubionym elementem domowej przestrzeni, gdzie wszystko znajduje się na swoim miejscu. Zabudowanie wnęki nie wydaje się trudne, jednak tu potrzebny jest odpowiedni zmysł techniczny, ale i artystyczny. Poza półkami można zmieścić tu również komody czy lustra, a nawet wysuwane półki na prowadnicach. Wszystko może być okraszone przesuwnymi drzwiami, ale również takimi, które składają się w harmonijkę, czy otwierają niczym brama. Szafy wnękowe pozwalają na zabudowanie całej ściany, a nawet ścian bocznych, przez co można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i stworzyć miejsce, w którym zmieści się wszystko i będzie mieć swoje miejsce. Chodzi o to, by po otwarciu szafy bez problemu zlokalizować daną kategorię ubrań czy też dodatków, a nawet butów.

Klasyczne szafy przesuwne – do małych i dużych sypialni, które nie są nazbyt wąskie

Czym różnią się szafy przesuwne od wnękowych, tym, że posiadają ścianki boczne i tylną ściankę, najczęściej z dykty. Ale to już zapewne wiecie. Warto zatem przyjrzeć się zaletom takiej szafy. Na pewno można postawić na gotowy projekt. Zatem cała praca sprowadzać się będzie do skręcenia wszystkich części i zamontowania półek czy drążków według schematu. Minusem jest fakt, że ograniczone są tutaj kreatywne rozwiązania, zwłaszcza gdy podział wnętrza jest z góry narzucony. Taka szafa może być wyposażona w lustro na froncie, co powiększa optycznie przestrzeń i dodaje walory estetyczne takiemu meblowi. Sprawdzi się w pomieszczeniach, które nie są wąskie, w końcu obecność ścianek bocznych i cała zamknięta konstrukcja sprawia, że mebel zabiera jednak nieco przestrzeni użytkowej, zwłaszcza w mniejszych pokojach, które dodatkowo zwęża.

Szafa uchylna lub harmonijkowa – klasyka w Twojej garderobie

Spośród różnych rodzajów szaf możesz postawić także na klasykę, a mianowicie szafę uchylną lub jej nowocześniejszą odsłonę, ale także klasyczną – szafę harmonijkową. W obydwu przypadkach trzeba zapewnić swobodę otwierania i zamykania, choć na pewno w przypadku uchylnej przestrzeni potrzeba więcej. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że z obydwu części szafy można korzystać jednocześnie, nie tak jak w przypadku szafy przesuwnej. Takie szafy świetnie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, prowansalskim, a nawet skandynawskim. Podobnie jak w przypadku gotowej szafy przesuwnej ważne jest znalezienie takiego modelu, który będzie miał korzystny układ wewnątrz. Chociaż może to nie być konieczne, gdy zdecydujesz się na…

Samodzielny projekt wnętrza szafy – postaw na wymarzone rozwiązania

Niezależnie od tego, czy wybierasz szafę wnękową, przesuwną, czy uchylną, a nawet harmonijkową, wnętrze możesz zaprojektować samodzielnie. Największe możliwości daje oczywiście wnęka. Poza półkami możesz tu także umieścić drążki, a nawet zdecydować się na półki wysuwane na biżuterię, czy np. krawaty. Chociaż te ostatnie mogą znaleźć się na tradycyjnym wieszaku na krawaty, który zapobiega ich mieszaniu się, a także zgnieceniom. W szafie może być także miejsce na półkę obrotową czy półkę obrotową z otworami. Może ona zostać umieszczona na opuszczanym w dół drążku. Otwory mogą być miejscem na parasole. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić sobie wymarzony obrotowy drążek, a dodatkowo opuszczany za pomocą wajchy. Taki element sprawdzi się zarówno na eleganckie marynarki, jak i sukienki.

Idealna szafa to taka, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Zatem zaprojektuj ją samodzielnie razem z profesjonalną firmą, która wykona ją od A do Z.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij