Nowy rok – nowa Ty, czyli jakie zmiany warto wprowadzić do swojego życia!

Z okazji nadejścia Nowego Roku wielu z nas składa przeróżne przyrzeczenia czy też składa postanowienia, ale nie ma się co oszukiwać i tak większość ich nie spełnia. Oczywiście potem pojawia się coś, co można określić mianem kaca moralnego, co jednak wcale nie oznacza, że w następnym roku nie zrobi się tego samego. Zatem zamiast składać obietnice bez pokrycia, czas wprowadzić do życia takie zmiany, które są warte uwagi i których się dotrzyma.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Wiele mówi się o profilaktyce otyłości i rzeczywiście jest to ważna kwestia. Ale bardzo często pomija się zdrowie psychiczne, które przecież jest tak samo ważna. Gdy kogoś boli głowa mówi się – weź tabletkę, a gdy boli dusza można usłyszeć – weź się za siebie. Nie wiadomo, dlaczego nadal choroby psychiczne czy też zaburzenia traktowane są jako temat tabu, a chorych częściej określa się mianem leni niż ludzi chorych. A przecież choroby psychiczne nie mają nic wspólnego z lenistwem i nie wystarczy tylko wziąć się za siebie. Pomyślcie tylko, że z roku na rok rośnie liczba samobójców, a według psychiatrów aż 15% chorych na depresje popełni samobójstwo. A przecież nikt zdrowy nie odbiera sobie życia. Czy nadal ktoś uważa, że choroby duszy są wymysłem? Dlatego też w Nowym Roku wreszcie należy zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jeżeli czujecie się źle, macie niską samoocenę, zmagacie się z atakami paniki bądź cierpicie na anhedonię, to nie zastanawiajcie się dwa razy, tylko czym prędzej udajcie się do lekarza psychiatry. A jeżeli uważacie, że z Waszym zdrowiem jest ok, to nadal nie zapominajcie, by o nie dbać. W tym przypadku należy przede wszystkim robić coś miłego dla siebie. Nawet będąc zapracowanym, nie można zapominać o sobie. Każdego dnia trzeba znaleźć czas dla siebie i podczas tego czasu poczytać książkę, posłuchać muzyki i nawet włączyć tv – ważne, aby sprawiało Wam to przyjemność.

Ruch to zdrowie

Oczywiście warto, a nawet trzeba prowadzić aktywny tryb życia. Tak naprawdę małe zmiany już mogą dać duże efekty. Pomyślcie tylko jak przyjemna jest jazda na rowerze, tym bardziej, że dobre rowery można kupić za mniej niż 2000 złotych. Tutaj polecamy Wam firmę Romet. Taka aktywność nie tylko sprawi, iż poprawi się Wam kondycja, ale też świetnie wymodelujecie ciało, a nawet pozbędziecie się dodatkowych kilogramów. Możecie rzecz jasna wybierać inną aktywność. Może być to choćby jazda na wrotkach czy też jogging. Ważne by ćwiczyć, bo podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, a przy tym potraficie się odstresować. Zamiast windy, warto wybierać schody. Ale warto też zrezygnować z dojeżdżanie w każde miejsce samochodem. Czasem zdecydowanie lepszym wyborem jest spacer.

Oszczędność

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wydajemy za dużo, a przy tym marnujemy zdecydowanie za dużo. Dotyczy to nie tylko jedzenia, ale choćby ubrań czy sprzętów. Zatem czas na takie zmiany, które sprawią, iż więcej uda się zaoszczędzić. Na początek zamiast samochodu wybieramy rowery. W sklepzrowerami.pl znajdziecie rowery i szeroki wybór w niskich cenach. Teraz czas pomyśleć o ubraniach i tutaj naszym zdaniem warto sprzedawać i wymieniać się, a nie kupować nowe. A w razie konieczności także je naprawiać, co dotyczy również sprzętów. Jak widzicie małe rzeczy, a już efekt będzie bardzo widoczny. Do tego pomyślcie jeszcze o jedzenia, najlepiej więc kupować tylko taką ilość, którą się zje. Zamiast chodzić po sklepie i kupować wszystko co zwróci naszą uwagę, zdecydowanie lepiej wszystko przemyśleć, bo dzięki temu kupi się wszystko, czego się potrzebuje. I rzecz jasna promocje to w sumie żadne promocje, a to oznacza, że lepiej nie kupować produktów z tzw. okazji.

Zdrowa dieta

Skoro już wiecie, że trzeba oszczędzać i nie marnować, to warto też wiedzieć, aby ułatwiać, a nie utrudniać sobie życie. Jeżeli więc nie macie chęci na gotowanie to nie oznacza to, że dozwolone jest jedzenie fast foodów. Ale oznacza to, że można zakupić dietę pudełkową. Catering dietetyczny rzeczywiście jest dobrym wyborem dla wszystkich zapracowanych osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale niekoniecznie chcą spędzać czas na gotowaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij